Ваша заявка успішно відправлена

+38 (093) 200-80-80
+38 (063) 38-000-11
Як перевірити, що Google знає про вас: 6 корисних посилань


Як перевірити, що Google знає про вас: 6 корисних посилань

Сучасні компанії заробляють на тому, що багато знають про своїх користувачів, і, відповідно про те, що їм можна продати. Не всі користувачі задоволені тим фактом, що дані про їхню поведінку зберігаються на серверах якоїсь компанії. На щастя, є можливість переглянути, що саме знає про вас, наприклад Google. Підбірку посилань про те, які саме дані про вас відомі найкрупнішому пошуковику опублікували у блозі Cloud Fender. Деякі дані можна навіть видалити.

1. Google створює ваш портрет

Google намагається створити загальний «портрет» користувача: вік, стать, інтереси. Запуск соціальної мережі Google+ та інтеграція її профіля з усіма сервісами компанії, по ідеї, повинна ще більше спростити це завдання. Ці дані використовуються для того, аби показати релевантні оголошення. Перевірити, які це дані можна за посиланням google.com/ads/preferences.

Тут можна змінювати ці дані або ж зовсім відключити показ оголошень на основі ваших інтересів в таких сервісах Google, як Пошук, пошта Gmail, YouTube та Google Maps.

2. Google слідкує за вашими переміщеннями

Якщо ви – щасливий власник смартфону чи планшету на Android, Google може відслідковувати ваші переміщення за координатами. Всю історію своїх подорожей та поїздок можна проглянути за посиланням maps.google.com/locationhistory. Історію переміщень можна завантажити одним файлом. Нижче – приклад переміщення одного з юзерів Reddit, який місяць займався доставкою піци.

3. Google слідкує за тим, що ви шукаєте онлайн

Google зберігає історію вашого пошуку, а також дані про те, які оголошення ви відкривали. В настройках справа зверху можна видалитим записи про історію пошуку за відповідний період часу або ж видаляти записи вручну. Можна переглядати мінімальну аналітику за своїми пошуковими запитами, сортувати їх за тематикою та видами (пошук за словом, картинки і т.д). Можна вивчити свої улюблені сайти та запити (опираючись на історію пошуку).

Всі ці дані — за посиланням history.google.com.

4. Google знає про те, з яких пристроїв підключались до ваших аккаунтів

Це досить корисне посилання security.google.com/settings/security/activity — перейшовши за ним, можна побачити вільну інформацію про те, хто та з якого пристрою підключався до вашого аккаунта. Також, там можна перевірити IP підключення, версію браузера та, що не менш важливо, локацію. Тут є дані про підключення за останній місяць та в даний момент. Подібні зведення можна подивитись також в окремих сервісах Google. Наприклад, внизу в Gmail є посилання "Додаткова інформація". За ним відкривається детальна інформація про те, хто заходив на ваш аккаунт:

5. Додатки та доповнення також отримують доступ до ваших даних, які є в Google

Перевірити, які саме додатки та доповнення користуються такою привілегією, можна, наприклад, тут security.google.com/settings/security/permissions. Посилання корисно тим, що тут можна закрити доступ та відізвати свій дозвіл для деяких додатків використовуувати ваші дані.

6. Все дані з Google можна експортувати

Це стосується пошти, контактів, календаря, файлів з Google Drive, фотографій, закладок та іншого. Можна завантажити їх на інший сайт, зберегти їх на іншому сайті чи іншому архіві (якщо ви, до прикладу, вирішили видалити свій аккаунт в Google). При виході ви отримаєте декілька zip-файлів. Наприклад, контакти можна експортувати у форматі vCard, який підтримується більшістю поштових клієнтів, включаючи Apple Mail та Microsoft Outlook.